Yeni iPhone SE Güçlü Bataryasıyla Şaşırtıyor!

  • 27 Mart 2016
  • İbrahim Yıldız
  • 1191
  • 0

Akıllı cihazlarımızın gün geçtikçe cpu, ram ve ekran kartı gibi özelliklerinin artmasından dolayı batarya konusunda kullanıcılar biraz sorun yaşayabiliyor. Firmalarda kullanıcılarını bu dertten kurtarabilmek için Quick Charge teknolojisini ürettiler. Böylece bataryanızı daha hızlı doldurup işlemlerinize devam edebiliyorsunuz.

Apple firması da cihazlarının batarya miktarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Apple’ın her yeni modelinde bir öncekine kıyasla daha iyi bir batarya performansı bizi karşılıyor. Bunun en güzel örnekleri de iPhone 6S, 6S plus diyebiliriz.

En son piyasaya çıkmış olan iPhone SE modeli 4 inç ekran boyutu ve iPhone 6S cihazına yakın performans sunmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu yeni cihazın 3D Touch ve 2.Nesil Touch ID gibi özelliklerden mahrum kalması biraz üzücü olsa da performans konusunda oldukça başarılı diyebiliriz. Ayrıca cihazda 1642 mAh batarya bulunuyor.

Birkaç özelliklerden mahrum kalan cihazın A9 çipe sahip olması batarya kullanımında oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !