Xiaomi Mi Note Pro 4 GB Ram İle Duyuruldu

  • 15.01.2015 13:41
  • Serhat Yazıcı
  • 1613
  • 1

Çinli üretici Xiaomi son zamanlarda çıkarmış olduğu akıllı telefonlar ile dünya genelinde adından söz ettirmeye başladı.Henüz daha 4 yıllık bir firma olan Xiaomi bugün duyurduğu Mi Note Pro cihazıyla piyasada söz sahibi olacak gibi görünüyor.

Mi Note Pro, bünyesinde 4 GB ram ile inşa edilen ikinci telefon olma özelliğini taşıyor. Buda onu Android pazarında üst sıralara çıkarmakta.

Cihaz için şunu söyleyebilirim. Tam bir performans canavarı. Çünkü Snapdragon 810 Yonga seti ve buna eşlik eden 4 GB DDR4 belleği ile  ne denli bir cihaz olabileceği konusunda fikir vermekte.Bunun yanı sıra 5.7 İnç ekrana sahip cihaz 2560X1440 çözünürlüğüne de sahip.

 

 

Kamera konusunda da oldukça iddialı olan cihazda ise Sony”nin üretmiş olduğu 13 MP IMX214 CMOS sensörü kullanılmış. Ayrıca tüm cihazlarda görmeye alıştığımız görüntü sabitleme teknolojisini bu cihazda da görebilmekteyiz. Bunun yanı sıra cihaz, philips”in geliştirmiş olduğu çift tonlu led flaş ile de desteklenmiştir. Ön kamera konusunda ise hatrı sayılır bir teknolojiyi barındıran cihaz HTC”nin ultra pixel diye adlandırdığı 4 MP”lik ürününden faydalanmakta.

Mi Note Pro, gücünü ise 3090 mAh bataryadan almakta. Bu denli bir performansa bu bataryanın biraz az olduğunu belirtebilirim. Ama firma yapacağı farklı optimizasyonla bu sorunu aşabileceğini düşünüyorum.

Yurtdışı fiyatı olarak 539 $ olarak sunulan cihazın ne zaman piyasaya gireceği konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Yorumlar

Fatih Eraslan

Xiaomi bildiğim kadarıyla şimdilik Çin pazarına hakim, diğer pazarlarda daha çok kişisel satışlar mevcut. Çin`in nüfusu dikkate alınca satışlarının çok olması normal karşılanabilir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !