Wi-Fi ile Teknolojik Cihazlarda Şarj Kolaylığı

  • 08.06.2015 16:38
  • İbrahim Yıldız
  • 1114
  • 0

Kablosuz ağ sinyalleri, dünyanın diğer ucuna gitseniz dahi karşınıza çıkacak duruma geldi. Telefonunuzun Wi-Fi özelliğini açtığınızda, sayamayacağınız kadar ağla karşılaştığınızı göreceksiniz.

Bilim insanları, Wi-Fi’nin telefonları şarj edebilmesi hakkında ciddi söylemlerde bulunmuşlardı. Şimdi bunu gerçekleştirmeye yakınlaşan  bilim insanları, iddialarını destekleyen prototip yapmaya başladılar. Bu sistem, şimdilik 6 metreye yakın cihazları etkiliyor. Örneğin şarj edilebilecek ev eşyaları bu mesafe içerisindeyse gelen sinyaller ile şarj edilebilecek.

Çevrenizde Wi-Fi kullanan kişilerle kendi Wi-Fi sinyaliniz birleştiğinde çok daha güçlü bir akım ortaya çıkacak ve   bu akımla cihazlarınızın daha hızlı şarj olmasını sağlayacak. Bu teknolojinin kullanılabilir olması, cihazların hem pil boyutunu, pil maliyetini ve cihazınızın şarj tasarruf seçeneklerinin yapısını tamamen değiştirecek.

Dünyanın her yerinde akıllı telefonların şarj sorunuyla cebelleşen insanlar artık bu sorunun tamamen ortadan kaldırılabilir olduklarının farkında olucaklar.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !