Until Down Oyun İncelemesi

  • 14 Eylül 2015
  • İbrahim Yıldız
  • 1583
  • 0

Oyun sadece PlayStation 4 platformuna özel olarak çıkışını gerçekleştirdi. Film tadındaki gerilim kategorisine giren bu oyundan başınızı kaldıramayacaksınız.

Oyunun başında herhangi bir karakter seçemiyorsunuz. İlerlediğiniz her bir bölümde ya da sahnede karakterinizi oyun otomatik olarak değiştiriyor. Her bir karaktere geçtiğinizde onun yaşayıp yaşamayacağını siz seçebiliyorsunuz. Örneğin uçurumda kaldınız. Oyun size bir tuşa basmanızı talep ediyor. Eğer siz bu tuşa basmazsanız karakteriniz uçurumdan düşüyor. Sonuç olarak bazen ölmeyebilse de seçimler sizin elinizde.

Peki ben karakterlerin hepsini yaşatmak istiyorum diyorsanız karakterlerin ileride nasıl öleceğini gösteren totemler bulunuyor. Onları tek tek bulmanız gerekiyor. Bulduğunuzda kullandığınız karakterin ya da başka bir karakterin o an nasıl öleceğini veya kısmetinin ne olacağını görebiliyorsunuz. Bu totemler sayesinde de ilerleyen bölümlerde yapacağınız seçimleri daha dikkatli kullanıyorsunuz.

Her bir karakterin kendisine özgü özellikleri bulunuyor. Mesela karakterlerinizden birisi aşırı meraklı ya da aşırı zeki gibi bunlar da kullanmış olduğunuz karakterin daha çok neye yatkın olduğunu gösteriyor. Eğer zeki ise daha çabuk ateş yakabiliyor. Kısacası ağır basan özelliği size fayda getiriyor.

Sonuç olarak bir senaryoda seçim yaparak yani kelebek kanadındaki damarların hepsi farklı bir çıkışı gösterir ya aynı o mantıkta bir oyun. Yaptığınız seçimlerle şafağa kadar hangi karakterlerin yaşayacağını seçin.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !