TP-Link Artık Akıllı Telefon Üretecek!

  • 09 Ocak 2016
  • Bedirhan Çol
  • 709
  • 0

Türkiye'de özellikle modemleriyle ve taşınabilir şarj cihazlarıyla kullanıcıların yakından ilgilendiği TP-Link kendi akıllı telefonlarını resmi olarak duyurdu. TP-Link'in Neffos C5 serisi adını verdiği akıllı telefonları üç  farklı modelden oluşuyor. TP-Link üç farklı modeliyle üç farklı kullanıcı profiline hitap etmek istiyor.

Neffos C5L, Neffos C5 ve Neffos C5 Max modelleriyle tüketicinin karşısına çıkacak olan TP-Link bu cihazlarında aynı tasarım çizgilerini izliyor ancak cihazların arasında ekran boyutu ve teknik özellik farklılıkları bulunuyor.

Ailenin üst seviye telefonu Neffos C5 Max gücünü MediaTek'in MT6753 yonga setinden alıyor. Cihazın 5.5 inçboyutunda Full HD çözünürlüklü bir IPS ekranı bulunuyor. Cihazda 2GB RAM ve 16GB dahili depolamakapasitesine yer veriliyor. 13MP arka, 5MP ön kameraya sahip olan Neffos C5 Max kamera performansıyla öne çıkıyor. Cihazda 3045mAh'lik bir de batarya mevcut.

Orta seviyede karşımıza çıkan Neffos C5 modelinin ise 5 inçlik 720p çözünürlüklü IPS ekranı bulunuyor. Büyük kardeşiyle aynı yonga setine, bellek miktarına ve depolama kapasitesine yer verilen cihazın 8MP çözünürlüklü arka,5MP çözünürlüklü ön kamerası bulunuyor. Cihazda 2200mAh'lik batarya mevcut.

Son olarak ailenin en alt seviyede karşımıza çıkan giriş seviye telefonu Neffos C5L gücünü Qualcomm'un 210 yonga setinden alıyor. 4.5 inç boyutunda 480p çözünürlüklü ekrana sahip Neffos C5L'de 1GB RAM ve 8GB dahili depolama kapasitesine yer veriliyor. Cihazın 8MP arka, 5MP ön kamerası bulunuyor.

Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışan cihazların Android 6.0 güncellemesi alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Neffos C5L ve Neffos C5 modelleri Mart ayı içerisinde Türkiye'de satışa sunulmuş olacak ancak Neffos C5 Max'ın ülkemize gelip gelmeyeceği ile ilgili net bir bilgi henüz bulunmuyor.

 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !