Teknoloji İle Birlikte Gazete Gelişimi Olsa Nasıl Olurdu?

  • 23.06.2015 16:17
  • İbrahim Yıldız
  • 1975
  • 0

Teknoloji gelişiyor. Durmadan usanmadan sürekli yenisi geliyor ve değişiyor. Gazetelerde müzik dinleyebilme özelliği olsa ya da gazetelerde Harry Potter’daki gibi 3 boyutlu görseller olsa tadından yenmezdi. Peki o teknolojiye uzak mıyız? Bence değiliz. 5-6 sene sonra gazetelerde 3 boyutlu yayınlar yapılabilir. Gazetelere ayrıyeten müzik konulması çok zor olmasa gerek. Sırf müzik değil. Haberleri sesli okuma özelliği olsa engelli kişilere kolaylık sağlanmış olur.

Her seferin de gazeteyi alıp okuduktan sonra atıyoruz. Bence böyle bir işe gerek yok. Sonuçta gazete olmadan da kişiler internetten haber okuyorlar.

Gazetede belirli miktarda sayfalar var. Bu sayfaları herhangi bir tutaç tutmuyor. Buna çözüm olarak gazetenin sayfalarını mıknatıslı yapsalar daha güzel olabilir. Gazetenin üst kısmında mıknatıs yönlerini ayarlayan tuşlar olacak ve bu tuşlar sayesinde gazetenizin sayfalarını ayarlayacaksınız. Böylelikle sayfalarda sağa sola dağılmayacak.

Peki bu özellikler iyi de bizim elimizde akıllı telefon bulunmakta. Benim telefonumda internet paketim var. İnternet paketiyle de haberleri takip etmek hem kolay hem de kullanışlı diyen kişilere illa gazete al diyen yok. Keyfi olarak alan kişiler yukarıda belirttiğim sıkıntıları yaşıyorlarsa anlatmış olduğum gazete yapılarak kişilere daha rahat ve kullanışlı gazeteler sağlanılabilir. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !