Sony, Xperia Z ailesine Android 5.1.1 Güncellemesini Getirdi!

  • 08.09.2015 13:15
  • İbrahim Yıldız
  • 1253
  • 0

Sony firması diğer firmalara kıyasla eski modellerini unutmayıp eski modellerine de güncellemeler getirdi. Böylece eski modellerinde bile stabil olduğunu gösteriyor. Android’in bu son güncellemesi Sony’nin Xperia Z ailesindeki akıllı telefonlara ve tabletlere geldi.

Xperia Z ailesindeki hangi modeller Android 5.1.1 Lollipop’u görecek?

Android 5.1.1 güncellemesi Xperia Z, Xperia XL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z modellerine gelmiş durumdadır. Gelen bu yeni güncelleme de en çok dikkat çeken uygulama simgelerinin yenilenmiş olması ve özel bir görev yöneticisinin gelmiş olmasıdır.

Xperia Z modellerine gelen Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin yanı sıra gündemdeki Stagefright açığını da bu güncelleme ile kapatıyorlar.

Stagefright açığı dediğinde ney editör?

Stagefright açığı, hackerların MMS mesaj yoluyla akıllı telefon kullanan kişilerin tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşmasını sağlayan güvenlik açığıdır. Bu açık geçen ay ortaya çıkmıştı ve Sony firması da boş durmayıp Xperia Z modellerine getireceği yeni Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine de bu açığı kapatıp sunacaktır.

Şuan için Xperia Z modelinize henüz bir güncelleme gelmemiş gibi görünse de Sony, bölgesel olarak yavaş bir şekilde güncelleme dağıttığı için gelecek olan güncellemeyi beklemeniz daha sağlıklı olacaktır. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !