Sony XB950BTB Kablosuz Kulaklığı İnceliyoruz

  • 10.06.2015 12:22
  • İbrahim Yıldız
  • 1438
  • 0

Akıllı telefon kullanımı arttıkça kullanılan aksesuarlarda artıyor. Kullanılan aksesuarların içerisine şık tasarımlarıyla ve bir çok özellikleriyle kulaklıklarda girmeye başladı.

280 gram ağırlığına sahip bu kulaklık Sony’nin diğer ürünlerinde de alışık olduğumuz tasarım çizgilerini görmek mümkün. Yuvarlak tasarımıyla tüm ince detaylar düşünülmüş.

Sağ kulaklık üzerinde NFC bağlantı noktası, ses kontrolleri, ileri/geri oynatma ve durdurma düğmeleri kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlanacak şekilde yer alıyor. Sol kulaklık üzerinde ise güç, micro usb, 3,5 mm kulaklık girişi, mikrofon ve Bass Boost düğmesi yer alıyor. Kulaklığınızı kullanıyorken tek elinizle bu düğmelere erişmeniz mümkün. Kulaklığı kullanırken ses seviyesini değiştirmek şarkılar arasında geçiş yapmak oldukça pratik.

Dönebilen yastıklı kulaklık başlıkları sayesinde kulağınızda ve başınızda yatayda çok düşük miktarda baskı hissediyorsunuz. Ayarlanabilir kulaklığın başınıza temas ettiği bölgelerde yumuşak baş destekli metal kafa bandı yer alıyor. Bu bant dikeyde oluşan basıncı azaltıyor. Kulaklık yastıkları oldukça yumuşak ve ter tutmuyor. Bence en güzel özelliği ter tutmuyor olması.

40 mm sürücülü bir kulaklık için oldukça düşük bir ağırlığa sahip. Bu kadar ağırlıkta olması uzun süreli kullanımlarda yüksek konfor sağlıyor.

Alüminyum gövde kaplamasına sahip bu cihaz, hem şık bir görünüme sahip hem de sağlamlık açısından kullanışlı.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !