Şemsiye Teknolojisi

  • 27.06.2015 16:54
  • İbrahim Yıldız
  • 1568
  • 0

Günümüzde bir çok hastalığın sebebinden birisi de yağmur altında ıslanmak. Yağmur altında ıslandığımızda sinüzitlerimiz doluyor ve grip oluyoruz. Bu hastalık daha ileri de gidebiliyor. Örneğin farenjit olabilirsiniz. Bu yüzden kendinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Yağmur altında ıslanmayalım diye şemsiye geliştirilmiş. Peki bu şemsiyeler bizlere sıkıntı çıkartmıyor mu? Tabi ki de çıkartıyor. Yağmurlu ve sert rüzgarlı bir havada şemsiye ters dönebiliyor. Ya da yağmur dindiğinde şemsiye elinizde ağırlık yapıyor. Bunların daha küçükleri çıksa da yine de ağırlık yapıyorlar ve çirkin bir görüntü gösteriyorlar. Şemsiyenin uçlarındaki demirler insanların gözlerine de batabilme riski taşımakta. Yanınızdan geçen kapüşonlu bir kişiye dikkatsizliğiniz anında şemsiyenin demirlerini gözüne sokabilirsiniz. Böyle kötü kazalar yaşanmasını istemeyiz. Elbette yer sıkıntısı da çıkartmakta. Şemsiyeyi açtığınız da oldukça yer kaplıyor. Küçük bir alandan rahatlıkla geçemiyorsunuz. Ya takılıyorsunuz ya da şemsiyeyi aşağıya alıp geçmeniz gerekiyor ki bu da olanaksız. Kısacası iyi tarafları olduğu gibi sıkıntılı tarafları da bulunmakta.

Çinli bir tasarımcıya ait olan yeni bir şemsiye modeli yakın bir zamanda piyasaya çıkacak. Bu şemsiye hem hafif hem de oldukça kullanışlı. Dar alanlardan geçme sorununuzu ortadan kaldırıyor. Elinizde ağırlık yapmıyor. Rüzgar olduğunda ise sizlere sıkıntı çıkartmıyor.

Hava püskürtme prensibiyle çalışan bu cihaz oldukça kullanışlı. İçindeki malzemeler; batarya, elektrik motoru ve kuvvetli fan. Silindir şeklindeki bu cihaz kafa kısmında bir alan bulundurmuyor. Bildiğimiz kalem gibi. Sadece daha kalını. Su damlalarını iterek çalışan bu buluş kısa zamanda piyasaya çıkacak.

Bence yağmur altında hastalanan ya da şemsiyesi ile sıkıntısı olan kişilere oldukça iyi bir çözüm gibi görünüyor. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !