Şarjlı Kılıflar

  • 20.08.2015 15:15
  • İbrahim Yıldız
  • 1676
  • 0

Günümüzde kullanılan akıllı telefonlara şarj yetiştiremiyoruz. Bunun en büyük nedeni de cihazın bataryasının küçük olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca cihazın size sunduğu parlaklık, çözünürlük kalitesi, performans gibi unsurlarda bu nedenlerin arasında yer alıyor.

Cihazın bataryasını bu kadar küçük yapmalarındaki amaç ise ince cihazlar revaçta olduğu için. Bu zamanlarda kalın telefon pek de kullanışlı olmuyor. Cebinizde taş taşıyormuşsunuz hissine kapılabiliyorsunuz. Ayrıca kalınlıkları dışında ağırlıkları da rahatsız edici oluyor.

Cihaz kendi kalınlığı dışında kılıfın kalınlığına da sahip olunca çok rahatsız edici oluyor. Bu soruna ise en kolay çözüm yedek batarya taşımak oluyordu. Bu yüzden bazı firmalar, akıllı telefon kullanıcılarının yanında sürekli olarak kılıf taşıdığını bildiği için fazladan batarya taşımalarına gerek olmadığını söyledi ve şarjlı kılıfları ortaya çıkarttı.

Şarjlı kılıfların kullanımı

Bu kılıfların kullanımı ise çok kolaydır. Akıllı telefonunuzu kılıfa yerleştiriyorsunuz ve cebinizde taşıyorsunuz. Akıllı telefonunuz otomatik olarak şarj oluyor. Bazı kılıflarda açma kapama tuşu bulunuyor. Bunlardaki mantık da aynıdır. Akıllı telefonunuzu kılıfa yerleştiriyorsunuz ve açma tuşuna basıyorsunuz. Kılıfta akıllı cihazınızı şarj ediyor.

Bu kılıfların 2 adet çeşidi bulunmaktadır. İlk olanı kablolu olanlarıdır. Yani kılıfın yanında kablo da taşımak zorunda kalıyorsunuz. Kısacası kablo kalabalığı ne gerek var. İkincisi ise şarj kılıfında bulunan sokete telefonu direkt olarak yerleştiriyorsunuz.

Çalışma mantığı

Cihazınızın şarjı diyelim ki % 10 kaldı. Akıllı kılıf cihazınız şarjını %100 yapana kadar doldurmaya devam edecektir. Ta ki şarjlı kılıftaki bataryanızın şarjını bitirene kadar. Akıllı kılıfınızdaki şarjınız tamamen bittiğindeyse akıllı telefonunuzu şarja takıyorsunuz ve dolduğunda şarjdan çıkartıyorsunuz ya aynı mantık. Şarjlı kılıfın bataryasını tamamen doldurduktan sonra kullanmaya devam edin. İsterseniz kılıf şarjda olsa bile kılıfa telefonunuzu takıp, telefonunuzu kılıf şarjdayken dahi şarj edebilirsiniz.

Kalitesiz bir kılıf aldığınızda bataryanıza zarar verebilirsiniz. O yüzden güvendiğiniz bildiğiniz marka şarjlı kılıf tercih etmeye özen gösterin. Eğer şarjınız yeterli gelmiyorsa neden bir adet şarjlı kılıf almıyorsunuz?

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !