Samsung`un En İnce Telefonu Galaxy A7 Tanıtıldı

  • 12.01.2015 23:21
  • Serhat Yazıcı
  • 1630
  • 0

Samsung uzun süredir sızıntılara maruz kalan cihazı olan Galaxy A7 modelini tanıttı. Klasik Galaxy imajıyla karşımıza çıkan cihaz donanımsal olarak orta seviyeli bir güce sahip. Bunun yanında 6.3 mm”lik gibi ince bir tasarıma sahip olan cihaz bugüne kadar yapılmış en ince samsung modeli konusunda birinciliği kapmış durumda.

Samsung her kesime hitap eden telefon çeşitliliği konusunda mobil sektörde öncü bir firma olduğunu, geliştirmiş olduğu Galaxy A7 modeliyle bir kez daha kanıtlamış oldu. Oldukça zengin bir özelliğe sahip cihaz ayrıca metal kasayla donatılması Samsung severlerini oldukça memnun edecek gibi görünüyor.

Donanımsal olarak orta seviyeli bir güce sahip olduğunu söylediğimiz cihaz 2 farklı işlemci modeliyle piyasadaki yerini alacak. Her iki işlemcinin 8 çekirdekli olmasının yanında tek sim versiyonu olan 32 bit Exynos 5430 ( 4 adet 1.8 Ghz + 4 adet 1.3 Ghz ) ve çift sim özelliği bulunan  64 bit Snapdragon 615 ( 4 adet 1.5 Ghz + 4 adet 1.0 Ghz ) işlemci modellerinden faydalanacak.

 

                        

 

Cihazda 2 GB ram olmasının yanında 16 GB dahili depolama alanına da sahip. Ayrıca Galaxy A7, 128 GB”a kadar da MicroSD desteğiyle de piyasaya çıkmış oldu.

Galaxy A7, 5.5 inç boyutunda 720p HD Super Amoled ekrana sahip olup 13 MP arka ve 5 MP ön kamerayı bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca gücünü de 2600 mAh gücüne sahip bataryadan almaktadır. 

İlk versiyon olarak Android 4.4 KitKat ile duyrulan cihaz daha sonra ki aylarda Android 5.0 Lollipop güncellemesinide almış olacak.

Sammobile”den elde edilen bilgiye göre 509 € “dan yurtdışında satışa sunulacak cihaz ülkemize hangi fiyatla gireceği ise merak konusu. 

 

             

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !