Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Tanıtıldı

  • 01.03.2015 23:22
  • Serhat Yazıcı
  • 1790
  • 0

Samsung`un günlerdir beklenen cihazları bugün Barcelona`da tanıtıldı. Cihazların aslında saatler öncesinden görüntüleri sızdırılmıştı. Yine de bu sızıntıların gerçekliğine dair şüpheler vardı. Ama kongrede gördük ki sızıntılar gerçekmiş. Son yıllarda bu durumun yaşanması aslında sürprizi ortadan kaldırıyor. Bu sızıntılarım kim tarafından niye yapıldığı ise henüz belli değil.

Tasarım

Her iki cihazında aslında tek farklı yanı tasarımları oldu. Galaxy S6`da klasik tasarım kullanılmışken Galaxy S6 Edge modelinde ise cihazın her iki tarafı hafif şekilde kıvrılmış.

Gorilla glass 4 ile korunan cihazlar oldukça şık bir tasarıma sahip olduğunu belirtebilirim. Ayrıca cihazların yan kıvrımları cihazı kavrama konusunda olumlu bir hava katıyor. Bununla beraber cihazı tek elle kullanım kolaylığıda sağlanmış oluyor.

Ekran

Samsung her iki modelde de 5.1 inç tasarımına yer vermiş. QHD Super Amoled ekran bulunan cihazların çözünürlük değeri ise 2560 x 1440 olarak ayarlanmış. Ayrıca cihazların inç başına düşen pixel değeri 577 ppi değerine sahip. Buda cihazlarda üst düzey keskin bir görüntü sunacağı anlamına geliyor.

Performans

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge`de 64 bit değere sahip 14nm  8 çekirdekli Exynos 7420 işlemcisini kullanılıyor. Ayrıca cihazlar 1.8 Ghz ARM MALİ T760 grafik birimini barındırırken 3 GB DDR4 ram seçeneği yer alıyor. Ayrıca Samsung, cihazlarında UFS 2.0 teknolojisine yer vermiş. Buda diğer modellerine göre daha hızlı bir performans sağlıyor. Bununla birlikte cihazlar 32/64/128 GB dahili depolama seçeneğiyle piayasadaki yerini alacak. Samsung bu modellerinde ise MicroSD kart desteğine yer vermemiş.

Arayüz

Samsung, bu modellerinde arayüzde değişime gidip 64 bit destekleyen TouchWiz`e cihazlarda yer verilmiş. Buda stabillik olarak daha hızlı bir arayüzle karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Kamera

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge`de 16 MP arka kamera yer alırken 5 MP`de ön kamerayla donatılmış. Kameraların diyafram açıklığı ise F 1.9 değerine sahip. Buda odaklanma ve net görüntü yakalam adına önemli bir gelişme.Cihazların kameralarında OIS teknolojisi bulunurken kullanıcılar ayrıca home tuşuna 2 kere basıp kamera uygulamasını açabilecekler.

Çıkış Tarihi

Cihazlar 10 Nisan 2015 den itibaren satışa çıkacak. Fiyatlandırma olarak 750$ etiket fiyatıyla çıkması bekleniyor. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !