Robotun İnsan Canına Kastı!

  • 04.07.2015 10:23
  • İbrahim Yıldız
  • 1374
  • 0

Teknolojinin bu kadar ilerlemesiyle işçi robotlar ortaya çıktı. Bu robotlar araç sektöründe sıfır hata ile çalışabilmekteler. İnsanlara kıyasla yorulmayan, mola vermeyen, hız ve güç konusunda oldukça iyi olan bu robotlar araba sanayisinde oldukça iyi iş çıkarıyor.

Volkswagen firması, işçi kazalarına genellikle dikkat etmiştir fakat bu işçi kazası Almanya’daki firmasından geldi. Robotun çalışma alanına bir işçisinin girmesi, işçinin robot tarafından yaralanmasına sebep oldu. Hastaneye kaldırılan işçi ağır yaralandığı için hayatını kaybetti.

Volkswagen, gelen sorulardan dolayı bu talihsiz olayı ayrıntılarıyla anlattı. İşçi güvenliği ile ilgili herhangi bir açık olmadığından sadece insan hatasından kaynaklanabilecek bir olay olduğunu açıkladı.

Kaza esnasında işçinin taşıyıcı robota kaptırıldığı ve robotunda işçiyi yaralayacak şekilde işlem yaptığı belirtildi. Fakat Volkswagen yine bir açıklama daha yaptı. Robotun bir kafes içerisinde olduğunu insan hatası tarafından oluşabilecek bir olay olduğunu tekrar vurguladı.

Volkswagen gibi ünlü bir firmanın bir daha olmamak şartıyla işçi kazalarına sıkı önlemler alması, bu gibi kazaları önleyecektir. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !