Minecraft

  • 06.09.2015 15:12
  • İbrahim Yıldız
  • 2124
  • 0

Bugün sizlerle birlikte Minecraft hakkında konuşacağız. Minecraft 2 ve 3 boyutlu olan değişik yapılar sunan bir uygulamadır. Oyun 16 Mayıs 2009 tarihinde başlanılıp 1 hafta içinde bitirilmiştir. Oyunun iki tane oynama sürümü vardır. Birincisi Klasik diğeri ise tam sürümü tabi ki tam sürümün birden fazla sürümü de bulunmaktadır.

Oyunda hayatta kalmak için oynuyorsunuz ve etrafınızda bulunan malzemelerle hayatta kalmaya çalışıyorsunuz ve pekte kolay olmuyor. İlk önce kalacak bir yer yapmalısınız. Çünkü akşam olduğu zaman dışarıda birden fazla canavar ortaya çıkıyor. Bunlar Creeper, zombi, iskelet, balçık, örümcek ve en önemlisi endermen ’dır. Aslında bir korku oyunundan esinlenilmiş bir canavar olup çok fazla hasar vermektedir.

Bunları hallettikten sonra iş yaptıkça karakterimiz acıkmaktadır. Eğer karnımızı doyurmazsak ölme gibi bir tehlike ile karşılaşıyoruz. Bunun içinde etrafta bulunan koyun, inek gibi hayvanların etinden sütünden ve derisinden faydalanmak mümkündür. Tabi bu kadarla da sınırlı değil, olta yaparak balık tutup onun güzel bir şekilde fırında pişirerek yiyebiliriz. Yerin altında da birçok yer altı zenginliği bulunmaktadır. Kömür, demir, altın ve elmas bunlarla silah ve kıyafet yapılmaktadır. Oyun gayet güzel fakat biraz pahalı, Fiyatı 14.99 TL dır.       

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !