Microsoft`tan bir iddia daha

  • 24.01.2015 23:26
  • Tasarla Geliştir
  • 2003
  • 0

Teknoloji devleri mobil cihazların bataryaları için her gün bir yenisini ekliyorlar. Son alınan bilgilere göre bir takım çalışmalar yürüten Çin'deki Microsoft araştırmacıları, AutoCharge ismini verdikleri yeni şarj teknolojisini duyurdular.

Microsoft, akıllı telefonunuzu bir lamba ile şarj edebileceğini iddia ediyor. AutoCharge adlı bu lamba hem masaüstü hem de tavana yerleştirebileceğiniz bir lamba özelliği taşıyor. Lambanın üzerinde bulunan çeşitli kameralarla telefonun sinyalini algılayarak lamba telefona doğru yöneliyor. Belirtilene göre AutoCharge, özel bir algılayıcı ile etrafı tarayarak akıllı telefonları tespit ediyor ve bu cihazları verdiği ışık ile şarj edilebiliyor.

Durum öyle ki normal kablolu şarj ile aynı hıza sahiptir.  Ancak bazı soruları da beraberinde getirmiyor değil. Bir enerji öncelikle ışık enerjisine dönüştürülüp sonra da bu ışığı tekrardan enerjiye çevirdiği bize biraz garip geliyor. Hem de kablolu ile şarj yaptığınızla aynı hıza sahip ise.

Bu durumda enerji verimliliğini Microsoft, konuşturmuş olsa gerek. Bu proje yakın bir zamanda marketlerde yer almasa da ileri ki zamanlarda büyük ses getireceğine benziyor.

Peki AutoCharge için siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !