Mesleğe Göre Teknoloji

  • 21.06.2015 16:39
  • İbrahim Yıldız
  • 1338
  • 0

Günümüzde birçok gelişen teknolojik eşya mevcut ve en çok kullanılan teknolojik aygıtlar telefon ve bilgisayar.

Kullandığımız bu aygıtların bizlere getirisi ney? Herhangi bir iş için mi kullanıyoruz bunları yoksa oyun oynamak sosyal medyada gezmek vs. için mi? Bence oyun ve sosyal medya için kullanılıyor. Çoğu kişi elindeki telefonun ne iş için üretildiğini bilmeden satın alıyor.

Satın aldığında ise ne yapıyor amacı dışında kullanmaya başlıyor. Amacı dışı derken inşaat mühendisleri için üretilmiş telefonu markette çalışan ya da tarlada çalışan bir kişi satın aldığında hangi özelliğini kullanacak ki. Diyelim ki telefonu yanlışlıkla düşürdün ve ekranı çizildi. Sen o kadar emek verip çalışıp didinip uğraşıp kazandığın parayla aldığın telefon yüzünden kafandan aşağı kaynar su dökülüyor.

Neden telefonları yaptığımız işe göre seçip almıyoruz? Üst tabakanın ihtiyacı olduğu telefonla alt tabakanın ihtiyacı olduğu telefonlar aynı değil. O yüzden gücünüzün yettiği bir telefonu alın. Bu dediklerim bilgisayar içinde geçerli.

Gerçi çoğu insan bilgisayarı oyun için alıyor. Sırf oyun için alınması bence israftan başka bir şey değil. Almış olduğunuz bilgisayarı farklı işler için kullanıyorsanız o zaman vermiş olduğunuz paraya değer işte. Sonuç olarak almış olduğunuz teknolojik aygıtları sırf oyun için kullanmayın sonuçta onun içinde bir kütüphane var.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !