LG`den Apple`a Tam Destek!!!

  • 10.07.2015 17:01
  • İbrahim Yıldız
  • 2294
  • 0

Herkesin de bildiği gibi ünlü bir firma olan Apple üretmiş olduğu cihazların ekranlarını farklı üretici firmalardan temin etmektedir. Özellikle iPhone modeline ekran üreten firma LG olması bir yana bu firma iPhone modellerine kendi cihazlarından daha çok ekran üretimi yapmaktadır.

Bilindiği üzere iPhone modeli dünya çapında yüksek satışlar elde eden bir cihaz durumunda. Kullanıcılarının daha fazla satın almasından dolayı Apple, farklı farklı ortaklar bulmaya çalışmaktadır. Ekran konusunda Sharp, DJI ve LG gibi firmalar öne çıkan en önemli ortaklarındandır.

LG firmasının en iyi ve üst düzey telefon serisi olan G serisi Android dünyasında ve Apple üretimi olan iPhone modellerine bile rakip durumda. Ancak LG ve Apple büyük ortaklardan. LG, 2015 yılının ilk çeyreğinde Apple’ın modellerine %35’lik bir dilim kadar ekran satan firmalar arasında. Bu da 25 milyon adet iPhone modellerine eş değer.

Bu da LG kendi modellerinden daha çok iPhone için ekran ürettiğini göstermektedir. Görüldüğü gibi firmalar kendi aralarında ne kadar rakip olurlarsa olsunlar yine de birbirleri için destek olmaktadırlar. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !