Lenovo`dan 4000 mAh Bataryalı P70t

  • 18.01.2015 23:48
  • Serhat Yazıcı
  • 1605
  • 0

Bilgisayar sektörünün başarılı markası olan Lenovo, Motorola`yı satın aldığından beridir mobil sektöründe yükselişe devam ediyor. Aralık ayında belirtilen P70t modeli öyle görünüyor ki en çok 4000 mAh`lik batarya gücüyle ses getireceğe benziyor.

Bilinen bir gerçek var, akıllı telefonlar donanımsal olarak ne kadar güçlü ise o denli bir batarya harcayacağı anlamına gelir. Çeşitli optimizasyon ile batarya gücü en maksimum Seviyeye çıkarılsa bile bu yine de 1 günü aşmıyor.  Ama lenovo firması bu sorunu P70t modeliyle aşacağa benziyor. Çünkü firma bu model için batarya performansının 46 gün olacağını söylüyor. Bu arada bu istatistik telefonun bekleme süresi baz alınarak oluşturulmuş.

Donanımsal olarak incelediğimizde ise P70t modelinin batarya gücüne uygun bir performansa sahip olmadığını görüyoruz. Özelliklerine değinecek olursak;

5 inç 720 X 1280 çözünürlüğüne sahip cihaz MediaTek`in yeni nesil 1 GB Ram ile donatılmış. Bunun yanında 8 GB dahili depolama alanı sunan cihaz ayrıca 32 GB micro SD desteğini de beraberinde getiriyor.

Kamera konusunda ise oldukça başarılı olan P70t, 13 MP arka ve 5 MP Ön kameraya sahip.

Cihaz için şunu belirtebilirim. Donanım olarak orta seviyeli bir cihaz olduğunu söylemek zor olmasa gerek. Ama piyasaya düşük fiyatla çıkacağı ön görülürse sadece batarya konusunda bile satış rekorlarını kıracaktır diye düşünüyorum. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !