İşte Apple Music’in Rekor Kıran Kullanıcı Sayısı

  • 19 Aralık 2015
  • Yasin Gerik
  • 679
  • 0

Music Business Worldwide'ın raporuna göre müzik endrüstrisinin önde gelen analizcisi Apple Music'in bu sene sonunda ücretli kullanıcı sayısı 8 milyonu görecek.

 

Music Business Worldwide'ın raporuna göre müzik endrüstrisinin önde gelen analizcisi Apple Music'in bu sene sonunda ücretli kullanıcı sayısı 8 milyonu görecek. Rapor 2016 yılının sonunda ise bu rakamın 20 milyon kullanıcı sayısına ulaşacağını açıklıyor. Bu öngörü ise daha önce Forrester ve Jupiter'da baş araştırmacılık yapan, dijital içerik uzmanı Midia Consulting'in kurucusu Mark Mulligan'a ait. Bu kabaca bir tahmin olsa bile rakamlar Apple Music'i önümüzde ki yılın sonunda marketin lideri Spotify'ın bir tık katına koyuyor. Ancak bu gerçek resim olmayabilir. Spotify'ın şu anki kullanıcıları arasında aylığı 1 dolar olan 3 aylık deneme sürümünü kullanmakta olan kullanıcılar var. Bu yüzden asıl ücretli kullanıcıların sayısı şu ankinden daha düşük.

Apple Ocak ayında ücretli Apple Music kullanıcılarının sayısının 6.5 milyon olduğunu açıklamıştı. Spotify kullanıcılarında olduğu gibi Apple Music kullanıcılarının sayısında bir bilinmezlik söz konusu. Apple Music'in de ücretsiz kullanıcıları var ayrıca bu sayıların içinde bir de ücretsiz kullanım sürüse dolan ancak bunu iptal etmeyi unutup ücret ödeyenlerde bulunmakta.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !