Hologram Televizyon

  • 02.07.2015 12:36
  • İbrahim Yıldız
  • 4026
  • 0

Önceleri televizyon yoktu. Televizyon ilk çıktığında ise siyah beyaz bir görüntü sağlıyordu. Televizyonlar da tek bir kanal vardı ve başka bir kanal izleyemiyordun. Bu kana her açılışında İstiklal Marşı okunur ve kapanışında da aynısı yaşanırdı.

Sonuç olarak sadece bir kanala bağlı kalıyordunuz. Görüntüsü o zamanlarda oldukça iyi karşılanıyordu. Tek tük evlerde televizyonlara sahip kişiler oluyordu. Tanıdıklarını çağırıyorlar hep birlikte televizyon izliyorlardı. Şimdi öylemi? Teknoloji geliştikçe her şey de onunla birlikte değişmeye devam ediyor.

Şimdi her evde televizyon bulmak mümkün oldu. İyi kötü artık ne derseniz deyin her evde televizyon var. Peki insanlar bu televizyonları beğeniyor mu? Tabi ki de hayır. Daha iyilerini istiyorlar. İnsanlar istedikçe de doğal olarak daha iyi ve daha yenisi çıkıyor.

LCD, plazma vs. televizyon modelleri de günümüzde en çok kullanılanlar. İleride bunlarda eskiyecek ve yerlerini hologramlı televizyonlar alacak. Bu televizyonlar şuan için üretilmeye çalışılıyor. Lazer teknolojisi ile yapılan bu cihaz kişilere kolaylık sağlayacak. Salonunuza bir misafir geldi ve televizyonu açtı. Televizyonu salondaki her kişinin görebileceği bir yere yerleştirmeniz mümkün değil. Doğal olarak göremeyen kişilerde çıkar.

Bu sıkıntıdan kurtulabilmeniz için bu televizyon size yardım edecek. Hologramlı televizyon salonun ortasına görüntüyü gösterdiği zaman göremeyen izleyemeyen çıkmaz. Ve sizde böylece rahat etmiş olursunuz.

Hologramlı televizyonların prototipleri bulunuyor. Fakat günümüz teknolojisinde çıkması biraz gecikebilir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da insanlara daha rahat bir yaşam sunmaya çalışacaklar. Peki hologramlı televizyon hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !