Google Buy

  • 17.05.2015 17:24
  • Vedat Kaya
  • 2072
  • 0

      Google mobil aramalarda alışverişi kolaylaştırmak için “buy” seçeneği sunma çalışmalarında.  Özelliğin önümüzdeki haftalarda uygulanmaya başlanılması planlanmakta. Uygulama, öncelikli olarak bazı sponsor aramalarda gerçekleşecek.  Uygulama, Google doğal aramalar ile yapılan sonuçlarda geçerli olmayacak.

     Eğer kullanıcı “Buy” Satın al butonuna bastığında,  gerekli tercihlerin (renk,  beden vs) yapılacağı Google Ürün sayfasına yönlendirilecek ve satış için işlemler burada tamamlanacak.

    Bu hareket, e-ticaret pazarında büyük yer tutan Amazon ve eBay gibi sitelerle olan yarışa yeni bir açı kazandıracaktır.

    Google arama sonuçlarına göre sitelere yönlendirmek dışında farklı özellikler de kazandırmaktadır. Örneğin: araç sigortası karşılaştırması vs.

    Google aynı zamanda kullanıcıların mobil internet kullanımı sonrası rakiplerine olan tercihlerin de önüne geçmek istemektedir. Örneğin, bilgisayar kullanıcılarına kıyasla mobil internet kullanıcıları Amazon gibi alışveriş firmalarının uygulamalarını indirerek satın almak istedikleri ürün hakkında arama  ve değerlendirme yapabilmektedir.

    Google servisinde kullanıcıların kredi kartı bilgilerini kaydedebilecek ve her alış veriş için tekrar kredi kartı bilgilerinin girilmesine gerek kalmayacak. Kredi kartı bilgileri satış yapan firmalar ile paylaşılmayacağı bildirildi.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !