General Mobile Discovery 2 İnceliyoruz...

  • 20.06.2015 16:24
  • İbrahim Yıldız
  • 1900
  • 0

Geçen sene çok satışlar yapan General Mobile Discovery, gerek performansıyla gerek fiyatıyla rakiplerine açık ara fark attı. General Mobile yeni ve daha büyük versiyonuyla raflarda yerini alıyor.

Ucuz ve yüksek performanslı telefonlar genellikle en çok tutan telefonlar oluyor. Ülkemizde de fiyat / performans oranına bakılarak telefon seçimi yapılıyor. General Mobile yeni modeli ile kullanıcılarını etkilemenin çabasında.

Geçen sene büyük beğeni toplayan bu telefon bu sene de bu beğenisini devam ettirebilecek mi?

5 inç boyuta sahip IPS ekranı olan Discovery 2, ekran koruması olarak ise Gorilla Glass 3’ü kullanıyor.

Her konuda kendisini geliştirdiği gibi çözünürlükte de geri kalmayan GM Discovery 2, bir önceki modelinde 720p olan çözünürlük 1080p yani full HD kaliteye yükseltmiş. Böylece rakiplerinin önüne geçmiş oluyor. 1080 x 1920 çözünürlükte olan yeni Discovery, küçük ekranlarda çok büyük bir fark atmıyor olsa da günümüzün amiral gemilerine rakip olabilecek bir telefon olduğunu gösteriyor.

Bu telefon kamerasıyla diğer telefonlara nazaran daha iyi bir özçekim ve resim çekebiliyor. Bu zamanlarda en çok kullanılan öz çekim kamerası ve bu cihazda da iyi oranda mevcut.

Işıklı ortamlarda çekimleri daha iyi performansla veren GM Discovery 2’nin 13 MP bir arka kameraya sahip. Bilindik firmalar yerine farklı bir firma ile çalışan GM kamera konusunda o kadar kötü fotoğraflar çekmemeli.

5 MP ön kamerası ile iyi bir özçekim çekmesi beklenirken beklentiyi hiç de karşılamıyor. Performans ile ilgili sıkıntıları mevcut. Full HD 441 PPI piksel yoğunluğu ile 5 inç ekrana sahip bu cihazın altında 8 gerçek çekirdek bir işlemci barındırıyor. 2 GHz hızında olan bu işlemci MediaTek 6592’yi kullanıyor. Bu işlemciye yaverlik eden grafik işlemci de Mali 450. Ayrıca cihazımızın 2 GB’lık bir ram’i mevcut.

Discovery 2 performans konusunda süper. Çekirdek sayısını arttırmış ve hız konusunda da oldukça yükselmiş durumda.

8 gerçek çekirdek kullanıyor olması Discovery 2’yi oldukça dikkat çeken bir telefon haline getiriyor.

General Mobile Discovery 2 Özellikleri

Ekran: 5 inç, 1080 x 1920px, IPS, Gorilla Glass 3

İşlemci: MediaTek 6592T 2 GHz, 8 Çekirdek

Grafik İşlemci: Mali 450MP

Ram: 2 GB

İşletim Sistemi: Android 4.4.2

Kamera: 13 MP arka, LED flaş / 5 MP ön

Hafıza: 16 GB yerleşik

Kablosuz: HSPA+, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0

Batarya: 2500 mAh, sabit

Ağırlık: 130 gram

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !