G910 Orion Spark İncelemesi

  • 04 Ekim 2015
  • Serhat Yazıcı
  • 2410
  • 0

 

Oyun sektörünün her yıl artan bir ivmeyle yükselmesi, sadece oyun yapımcılarını harekete geçirmediğini belirtebilirim.Öyle ki, oyunculara benzersiz bir zevk yaşatmaya çalışan firmalar birbirleriyle yarışır duruma geldiler.Bu durum ise hem donanımsal açıdan hemde görsel açıdan üst segment bileşenlerin oluşmasına sebep olmak da.Buda oyun severler için tutkulu dakikaların başlayacağı anlamına geliyor.

 

Siyah = Renkler

Oyun sektörünün başını çeken bilgisayar bileşenlerinden biri klavyeler.Öyle ki bu sektöre dönük tasarlanan klavyeler öyle bir hal aldı ki, donanımının yanında da görsel performansıyla da karşımıza çıkıyor.Buna örnek ise şimdilik Logitech`in en gözde klavyesi olan G910 Orion Spark`ı modelini gösterebiliriz.

Logitech, son zamanlarda klavyeler konusunda yapmış olduğu yeniliklere G910 ile sürdürdüğünü belirtebilirim.Oyuncular için tasarlanan bu klavye, kullanıcılar için tam bir görsel şölen düzenliyor.Siyaha tanımlanmış renkleri ile farkındalığını gösteren klavyede ek olarak yerleştirilen arka aydınlatmalar ile neredeyse her tuşun arka aydınlatma rengini tek tek değiştirme imkanı sunuyor.

G910`da arka aydınlatma ışıklarında göze çarpan diğer bir ayrıntı ise 16.8 milyon RGB renk tonunu desteklemesi.Buda klavyedeki görsel efektin kalitesini bizlere gösteriyor.

 

Tasarım

Oyun klavyelerinde görmeye alıştığımız farklı tuş kombinasyonları atanan makro tuşlarını logitech, bu serisinde de klavyenin sol bölümünde 5 üst bölümünde de 4 adet yer vererek hızlı oynayan oyuncularını düşünmüşe benziyor.

Bunun yanında G910`da, makro tuşlarının yanında tipik 104 adet de tuş bulunuyor.

G910`da tuş tasarımında ise parmağın kaymasını engelleme adına yassı bir düzen kullanılmış.Buda oyunlarda daha iyi bir konsantre sunma açısından önemli bir ayrıntı olsa gerek.

Logitech`in klavyesinde övünç olarak belirttiği diğer bir özelliği ise dayanıklılığı.Öyle ki her tuş için 70 milyon ömür sunan G910`da diğer klavyelere nazaran %40 daha fazla dayanıklılığa yer verilmiş.

 

Bilgiler Akıllı Telefon`dan

G910`da dikkat çeken diğer bir unsur ise ARX doc bölümü olarak adlandırlan kısmı.Bu bölüme yerleştireceğiniz akıllı telefonunuza indireceğiniz logitech`in uygulamasıyla bilgisayarınızın makro profil düzeni dahil olmak üzere bilgisayarınızın diğer unsurları (GPU istatistiği ve Ram kullanımı) hakkında bilgi almanızı sağlıyor.Bu bölümün tek eksik yanı ise sadece Android ve İOS işletim sistemlerini desteklemesi.

 

Sonuç

G910 Orion Spark ilginç özelliklere sahip güzel bir oyun klavyesi.Her ne kadar oyun klavyesi kategorisinde yer alsa bile günlük yaşamınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.Özellikle kullanıcıya dönük çalışan makro tuşları ile kolay yönetim sağlanması diğer klavyeleri kendinden ayırıyor.Ülkemizde şu sıralar 700 TL civarı bir fiyatlandırma da bulunan klavyeyi görmeden almamanızı tavsiye ediyorum.Gidip bir teknoloji mağazasında görmek de fayda var.
 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !