five nights at freddys

  • 09.08.2015 13:05
  • İbrahim Yıldız
  • 3042
  • 0

Bugün sizlerle Five Nights at Freddy's adlı oyun hakkında konuşacağız. Oyunun ismi freddy’s ile beş gece geçirmek ama aslında beş geceyi geçtikten sonra ek bir bölüm daha açılıyor yani o da bonus bölümü toplamda altı gece oluyor.

Oyun bir korku oyunu hem bilgisayar hem de tablet, telefon ile oynanan bir uygulama oyunun amacı aslında siz bir güvenlik görevlisiniz ve bir eğlence yeri var gelen çocukları eğlendiren maskotları koruyorsunuz belli bir süre sonra orası kapatılıyor nedeni ise giden çocukların bir daha dönmemesi bunları aslında üç tane maskot var.

Ama bunlar aslında bir robot  Chicca, bonny ve freddy karakterlerin adı aslında dışarıdan sevimli olan bu robotlar aslında bir canavar çocukların ölme sebepleri eğlence yeri. Oyunda saat altıya kadar bulunduğunuz odadan onları uzak tutmak altı saat uzun gözükse de oyun aslında 4 veya 5 dakika içinde günler bitiyor ama günler geçtikçe oyuncakların gelme zamanları daha kısa oluyor.

Ayrıca foxy robotu var o hemen kamera baktıktan sonra hızlıca gelir ve oyunu sonlandırır ve oyunun en önemlisi ise golden freddy belirsiz bir şekilde gelir ve oyunu çökertir. Bulunduğunuz odada iki tane kapı ve iki tane de ışık açma yeri bulunmaktadır.

Işığı açıp kapatınca hepsi kaçıyor ama golden freedy öle bir şansınız maalesef yok. Oyun gayet güzel bir oyun korku ve gerilim isteyen oyuncular için mükemmel bir oyun bir kötülüğü varsa oyunun bir pahalı olması ama on numara bir oyun ben de oynadım ve gayet başarılı bir oyun.       

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !