Eski Android Cihazınızı Hızlandırmanın 5 Yolu !

  • 24 Kasım 2015
  • Bedirhan Çol
  • 855
  • 0

Android sürüm ve donanım olarak en hızlı gelişen mobil alan. Her 6 ayda bir akıllı telefon alamayanlar için android cihazlarını güçlendirmenin yolları var.

Her yıl Android kullanıcıları yeniliklerle karşılaşıyorlar. Hem yazılım hemde donanım olarak. Üreticilerin yeni tasarımları, yeni bayrak gemisi modeller ve orta segment modeller Android hayranlarını heyecanlandırıyor. Ancak bir de her geçen yıl eskiyen bir donanım var. Peki bunu nasıl kullanılabilir tutacaksınız.

1. Cihazınızı Formatlamak İyi Gelir

Teknolojinin ucundan dokunan herkesin güzel bir formatın Android’de harikalar yarattığını bilebilir tıpkı eski masaüstü bilgisayarlar gibi.

2. Temizlik uygulamaları yükleyin

Bu da keskin noktalardan bir tanesi. Ancak hangi temizlik uygulaması işe yarar hangisi çöp iyi ayırt etmeniz lazım. Uygulama cash belleğini temizleyen ve telefon hafızasını boşaltan uygulamalar işe yarar.

3. Kullanmadığınız uygulamaları silin

Bu biraz disiplin isteyen bir şey. Cihazınız yaşlandıkça ona ne kurduğunuza dikkat etmelisiniz. Günlük kullanımıza dikkat edin ve nadiren kullanıdığınız uygulamalarınızı silin.

4. Dosyaları ve klasörleri düzenleyin.

Eğlenceli kısım işte burası. Bütün müziklerinizi Müzik klasörüne, bütün Videolarınızı Video klasörüne ve diğer dosyalarıda kendi klasörlerine yerleştirin. Yüzlerce fotoğraf ve selfie için ise bulut depolama en iyi çözüm.

5. Hızlı bir launcher yükleyin

Android’in iyi yönlerinden bir tanesi. Başlangıcı değiştirebilmek. Google Now Launcher, Nova Launcher ve Action Launcher gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !