Elektrikli otomobilde rekor!

  • 27.08.2015 09:56
  • İbrahim Yıldız
  • 1539
  • 0

Norveç’te bir otomobil sever, elektrikli otomobil dünyasına giriyor. Norveç’in hava koşulları ne kadar kötü olsa da elektrikli otomobil kullanan Bjorn Nyland isimli kişi, arkadaşlarını da ikna ederek Tesla’nın Model S otomobillerini satın alıyorlar. Böylece Tesla şirketi de Bjorn’e Tesla Model X hediye ediyor.

Otomobilini hiç şarj etmeden rekora koşan Bjorn Nyland, 728 km yol kat etti. Norveç’teki gündem konularının arasına giren Bjorn, elektrikli otomobil kullanan kişilerin akıllarındaki sorulara böylece cevap vermiş oldu.

En çok merak edilen sorulardan birisi de elektrikli otomobillerle şehirlerarası yolculuk yapılabilir mi? İdi. Bu sorunun cevabı ise bu km yapıldıktan sonra rahatlıkla anlaşılmıştır. Kişiler elektrikli otomobil kullandıkları zaman otomobilin enerjisini biraz dikkatli kullanarak 728 km’ye yakın mesafe yol kat edebilirler.

Tesla Model S, 2013 yılında Amerikalı bir çift tarafından 680 km yol gidebilmişti. Böylece görüyoruz ki her geçen sene de elektrikli otomobillerde gelişme gösteriyor. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !