BRUSA İle Qualcomm Firmaları Elektrikli Otomobil Sektöründe!!!

  • 03.08.2015 10:27
  • İbrahim Yıldız
  • 1176
  • 0

Qualcomm firmasını hepimiz az çok tanıyoruzdur. Snapdragon işlemcilerin dışında farklı alanlarda da çalışan firma önemli çalışmalara imza atıyor. Akıllı telefonlardaki hızlı şarj mekanizmasını geliştiren Qualcomm, şimdi de elektrik ile çalışan araçlar için büyük bir adım attı.

BRUSA Elektronik AG firması 1985 yılında kurulmuş ve otomobiller için güç kaynağı ve şarj teknolojisini geliştirmiştir. Bu firma Qualcomm ile anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşma en çok BRUSA tarafından önemli bir gelişme ifade ettiğini söyleyebiliriz.

Bu anlaşma ile BRUSA firması, Qualcomm tarafından geliştirilen Halo teknolojisini kullanacak ve kablosuz elektrikli otomobil şarj teknolojisini geliştirmekte büyük bir adım atacak.

Otomobil sektöründe kullanılmakta olan kablolu şarj sisteminden daha iyi ve daha kullanışlı olan kablosuz şarj teknolojisi, kablo kalabalığını önlemiş durumda ve daha hızlı depo doldurma imkanı sağlamaktadır.

Qualcomm firmasının son dönemdeki Snapdragon işlemcilerinde yaşadığı başarısızlıktan sonra böyle bir projede bulunması firmayı tekrar zirveye çıkartacak.  

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !