Ateşe Dayanıklı Çin Üretimi Akıllı Telefon!!!

  • 13.08.2015 10:13
  • İbrahim Yıldız
  • 1242
  • 0

Akıllı telefonların üreticileri genellikle donanımsal açıdan yarışırlarken, şimdi dayanıklılık ve tasarım alanına da kaymaya başladılar. Çin firması olan DOOGEE, akıllı telefon pazarına farklı bir kriter daha ekledi.

Çinli akıllı telefon üreticisi DOOGEE, tanıtmış olduğu yeni akıllı telefon modelinin dayanıklılık konusunda rakiplerine büyük fark atmayı başardı. Dayanıklılık ve tasarım konusunda iyi olduğunu söyleyebiliriz fakat aynı durumun teknik özellik bakımından da olduğunu söyleyemeyeceğiz.

Bu yeni modelin dayanıklılığına gelecek olursak, DOOGEE F3 ve F3 Pro sahip olduğu cam kapağın dışında bambu kapak alternatifi de bulunduruyor. Eğer akıllı telefonunuzda bambu kapak özelliğini bulundurursanız ateşe karşı dayanıklı hale getiriyorsunuz. Tüm yüzeyini olmasa da arka yüzeyini ateşe karşı koruma altına alabiliyorsunuz.

Çin’de en çok görülen bambu kapaklar 0,4 mm bir kalınlığa ve kırılma konusunda ise oldukça dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip. Bu bambu kapağı ateşe maruz bıraktığınızda ise o kısmında bir kararma meydana geliyor.

Bambu arka kapak koruması dışında bu modelin bir de ön tarafındaki dayanıklı kaplama dikkatleri üzerine çekiyor. Ön tarafındaki kaplama ışığın %91,5’ini ileten ve leke toz oluşumunu önleyen bir yapıya sahiptir.

Bu akıllı telefonların koruması iyi güzel hoşta teknik özellikleri nasıl? Sorusuna cevap olarak; DOOGEE F3 modeli, 720p çözünürlüğe ve 2 GB RAM kapasitesine sahipken F3 Pro modeliyse 1080p çözünürlükteki 5 inç ekrana ve 3 GB RAM kapasitesine sahip.

Her iki modelinde de 1.5 GHz MediaTek MT 6753 işlemcisini, 16 Megapiksel ana kamerasını ve 8 Megapiksel ön kamerasını barındıran cihazlar, ayrıca 2200 mAh bataryaya ve 16 GB depolama alanına da ev sahipliği ediyorlar. Bu iki modelin de 170 gram ağırlığı ve 6,9 mm kalınlığı bulunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !