Asus Zenfone 2 İnceleme

  • 27.02.2015 00:05
  • Serhat Yazıcı
  • 4003
  • 0

Mobil pazarın artan hacmiyle birlikte farklı sektörlerde adından söz ettiren firmalarda bu sektöre giriş yapmak için kolları sıvadı. Öyle ki piyasaya sundukları üst düzey cihazlarla adından mobil sektörde de söz ettireceklerine benziyor. Bu firmalarından biride Asus firması olduğunu söylesek yanlış belirtmiş olmayız. Çünkü Asus, zenfone modelleriyle pazara sunduğu cihazlarıyla adından söz ettirmeye başladı. Bugün ise Asus`un CES 2015`te tanıttığı  Zenfone 2 modelini inceleme bölümünde yer verdik.

Tasarım

Lollipop tabanlı cihaz gümüş ve kırmızı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Tasarımında ağırlık olarak sert plastik kullanılan cihada 1080 x 1920 çözünürlüğe sahip 5.5 inç ekran boyutuna yer alıyor. Cihazın ekranı ise Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunuyor. Ayrıca 170g gibi ağırlığa sahip cihaz ortalama bir ağırlığa sahip olduğunu söyleyebilirim.

Performans

Asus Zenfone 2 donanım olarak oldukça zengin bir performansa sahip. Dünyada ilk kez 4 GB belleğe yer verilen cihazda 2.3 Ghz güce sahip 64 bit intel Atom İşlemci kullanılmakta.

Cihazın kamerasını incelediğimizde ise 13 megapixel arka kamera ile donatıldığını görüyoruz. Ayrıca geniş açılı birde 5 megapixel ön kamerası yer alıyor. Cihazın kamerasında kullanılan 2.0 diyafram teknolojisi ile kaliteli fotoğraflar elde edilebilir.

Batarya konusunda ise oldukça başarılı olduğunu düşündüğümüz cihaz için elde edilen güç birimi ise 3.000 mAh olarak görmekteyiz. Cihazın bataryasında Li-on bataryadan farklı olarak Li-Po birimi kullanılmış. Böylelikle hızlı şarj desteği sunan Zenfone 2, 40 dakika gibi bir sürede bataryanın %60`ını sağlayacak teknolojiye sahip.

Ülkemizde birçok kullanıcı tarafından takip edilen modelin ne zaman çıkacağına dair net bir bilgi olmasa bile Mart ayında piyasada olması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !