Apple, Samsung firmasını telefon sektöründen kaldırabilir!

  • 18 Eylül 2015
  • İbrahim Yıldız
  • 912
  • 0

Apple tarafından geliştirilmiş olan kilit açmada kullanılan kaydırma, otomatik metin düzeltme ve hızlı bağlantılar gibi özelliklerin patentlerinin ihlal edildiği gerekçesiyle açılan 4 yıl süren davada her geçen günde sonuca biraz daha yaklaşılıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung firmasından 120 Milyon Dolar tazminat alan Apple, rakibinin bu özellikleri telefonlarından kaldırmasında ısrarlı davranmaya devam ediyor. Tazminat sonrası Samsung bu özellikleri kaldırmış ve sadece bir modelinde hızlı bağlantılar özelliği bulunmasının yanı sıra Galaxy serisinin üreticileri bu davanın peşini bırakmaya pekte gönüllü değil.

Eğer davayı Samsung firması kazanırsa tüm hükümler geçersiz kılınacak ve Samsung istediği özelliği kullanabilecek. Fakat Apple firması bir mahkeme zaferine sahip. Apple firması şuanda diğer firmalara ufaktan da olsa dava açabilecek durumda.

Bu dava çok büyük olmasa da bu iki teknoloji devinin bu dava dışında daha birçok davada çalıştıklarını ve sonuçlarını beklediklerini söyleyebiliriz. 50’den fazla dava ile uğraşan teknoloji devlerinin bu davası pekte büyük sayılmaz.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !