Akıllı Telefon

  • 11.08.2015 19:29
  • İbrahim Yıldız
  • 1791
  • 0

Önceleri telefonlar insanların hayatında az miktarda yer kaplıyordu. Bunun sebebi, telefonlar çok büyüktü ve oldukça da pahalıydı.

Eskiden orta halli insanların alamayacağı kadar az ve pahalı olan telefonların yerini şimdi akıllı telefonlar aldı. Herkese hitap eden bu akıllı telefonlar birçok özellik bulundurduklarından dolayı bu isimi aldılar.

Akıllı telefonlar bilgisayar gibidir. En büyük farkı ise küçük olmasıdır. Rahatlıkla her yere götürebildiğiniz küçük bilgisayarlar. Akıllı telefonların bu kadar çok kullanılmasındaki sebep ise kişiler arasındaki mesajlaşma ve haberleşmenin artmasından kaynaklanıyor.

Akıllı telefonların yani her modelin kendisine has bir işletim sistemi bulunuyor. Bu işletim sistemleri sayesinde uygulama indirebiliyorsunuz ve uygulamalarınızı çalıştırıyorsunuz. En bilindik işletim sistemleri Android ve İOS.

Google tarafından geliştirilmiş ve birçok kullanıcının vazgeçemez olduğu bir işletim sistemi olan Android, Play Store ile kullanıcılarına uygulamalar sunuyor. Bu uygulamalar paralı ve beleş olabiliyor. Açık kod kaynağına sahip olması birçok kişi tarafından geliştirilebilirliğini kanıtlıyor. Android mobil işletim sisteminin yazılımını öğrenen kişiler yapmış oldukları uygulamaları Play Store mağazasında sunabilmektedirler.

Apple firması tarafından geliştirilmiş olan ve MacBook, iPhone, iPad cihazlarında kullanılan mobil işletim sistemidir. Kapalı kod kaynağına sahiptir. Ayrıca İOS mobil işletim sistemi oldukça stabildir.

Herhangi bir akıllı telefon aldığınızda kullanacağınız ihtiyaçlarınıza göre seçmenizi öneririm. Kaliteli fotoğraf çekmeyi seviyorsanız piksellerine dikkat ederek alın. Ya da karanlık ortamlarda fotoğraf çekmeyi seviyorsanız akıllı telefonunuzun flaş özelliğinin olup olmadığına dikkat edin. Sonuç olarak hangi özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız o özelliklere sahip akıllı telefon alın. 

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !