Agar İO

  • 14.07.2015 23:42
  • İbrahim Yıldız
  • 1815
  • 0

Bugün dünyaca ünlü bir oyun olan agar io hakkında konuşacağız. İlk önce oyun hakkında bilgi verelim oyunun amacı büyük balık küçük balığı yer insanlar ilk önce ön yargılı olarak oynuyor fakat daha sonra ise bağımlılık yapıyor.

Oyunda herkes birbirini yemeğe çalışıyor etrafta bulunan küçük tanecikleri yediğimiz zaman büyüyoruz fakat yeşil ve dikenli taneciklere yemeye çalıştığımız vakit en küçük hale geliyoruz yani zengin ve ünlü olup onu yediğimiz vakit fakir ve gururlu oluyoruz. Oyunun binlerce oyuncusu bulunmaktadır.

Yurtdışında yüz binlerce oyuncusu olan agar io Türkiye ‘de ise yirmi bine yakın oyuncusu bulunmaktadır. Tek bir hatası bağımlılık yapması ve zaman kaybı oynamadım desem yalan olur oyun ilk başta sıkıcı olabilir fakat belli bir süre sonra büyüdükçe büyümek istersiniz ama o biraz zorlamaktadır.

Oyunda ‘w ‘ basılınca fareyi nereye doğru tutarsanız oraya küçük bir tanecik yolluyor ve boşluk tuşuna basıldığı zaman ise taneciğiniz ikiye bölünüyor ve belli bir süre sonra ise birleşiyor. Oyun fare ve boşluk , ‘w’  ile oynanmaktadır.       

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !