Zombi İnceleme

  • 22 Eylül 2015
  • İbrahim Yıldız
  • 1654
  • 0

Oyunda büyük bir harita bulunmaktadır. Bu haritayı geze geze kolaylıkla bitiremiyorsunuz. Oyun size çeşitli görevler sunuyor fakat herhangi bir senaryo bulunmuyor. Oyunda baya bir zombi var. Oyun zombi severlere hitap ediyor da diyebiliriz.

Oyunun amacı hayatta kalmak ve sizlere verilen görevleri yerine getirmek. Bu görevleri yerine getirebilmeniz için sizlere küçük bir harita sunulmuş. Bu harita sayesinde birçok yere gidebilme imkânınız var. Böylece zorlanmadan birkaç görevi yerine getirebiliyorsunuz. Fakat kart bulma tarzı farklı görevler olduğunda az da olsa sıkılabiliyorsunuz.

Çünkü bu kartı bulmanız için haritayı didik didik aramanız gerekiyor. Didik didik aramanızdan kastettiğim dolap gözlerine ayrı ayrı bakmanız gerekiyor. Bu da oyuncuların biraz sıkılmasına neden olabiliyor. Oyunun başında sizlere safe house veriliyor. Burada sizlere zombiler ulaşamıyor. Oynadığınız mevcut oyunu burada kayıt edebiliyorsunuz.

Oyunda bu safe house’dan baya uzaklaştıysanız tekrar dönebilmek için kanalizasyon borularını kullanmanız size daha hızlı ve kolay bir şekilde dönüş sunuyor. Dead Rising oyununda geliştirme yaparken bir masa bulmanız ve gerekli eşyaları temin etmeniz gerekiyordu. Aynı mantık bu oyunda da bulunuyor. Oyunun haritası çok geniş bu haritada her yere erişebilmeniz için bazı kartları bulmanız gerekiyor. Bu kartlarda kolaylıkla temin edilemiyor.

Safe house’ta oyunu kaydetmeniz için uyumanız gerekiyor. Bunun içinde size bir yatak sunulmuş. Uyuduğunuzda oyununuz kayıt edilmiş oluyor. Oyun daha çok gerilim bazında aksiyon o kadar yok. Sıkışmış bir zombi bulduğunuzda onun üzerini tarayabiliyorsunuz ve o zombinin üzerinde ne var ne yok öğrenebiliyorsunuz. Oyunun başında sıkışmış bir zombiyle karşılaşıyorsunuz ve o zombinin sırtında bir çanta bulunuyor. Sıkışmış olan bu zombiyi öldürdüğünüzde o çantaya erişiyorsunuz. Oyunun tamamında çantayı kullanıyorsunuz desek yeridir.

Çünkü fener, sağlık çantası vb. ürünleri çantanızda saklıyorsunuz. Çantayla uğraşırken zombiler size saldırabiliyor. Kısacası açık hedef oluyorsunuz. Çantanızın belirli bir kapasitesi bulunuyor. O kapasitesiyi geçemiyorsunuz ama fazladan eşyalarınızı yerde bulduğunuz bavulların içerisine yerleştirebiliyorsunuz. Sonradan o bavula ulaştığınızda koyduğunuz eşyaları tekrardan kullanabilme imkânını bulunuyor. Zombileri rahatlıkla öldürebiliyorsunuz.

Zombi filmlerinden de bildiğiniz üzere genellikle zombiler koşarak gelirler. Yani sizden aşırı hızlıdırlar. Fakat bu oyun için aynısını söylemek mümkün değil. Çantayı açtığınızda geniş bir arayüz karşınıza çıkıyor. Bu arayüz içerisinde skillerinizi geliştirebiliyorsunuz. Arayüzün içerisinde not defteri, skor tablosu ve almış olduğunuz görevler yazıyor. Bu görevleri oyunun başında karşınıza çıkan devasa bilgisayardan alıyorsunuz.

Zombileri elinizde tahta sopa varken 2 defa kafasına darbe indirerek rahatlıkla hallediyorsunuz. Onun dışında silahla ateş ettiğinizde kafasına 3 darbe alıyor. Vücut kısmına da 6 darbe almaktadır. Tabanca ile uğraşacağınıza tahta sopa ile rahatlıkla zombileri öldürebiliyorsunuz. İlerleyen görevlerde yanınıza yeni partnerler geliyor. Oyunda öldüğünüz zaman mevcut karakteriniz değişiyor.

Farklı bir karakter ile yolunuza devam ediyorsunuz. Oyunda güncelleme desteği bulunmaktadır. Bu güncelleme desteğiyle de farklı farklı görevlere imza atabiliyorsunuz. Oyun içi grafikler iyi değil ve karakter detaylandırmaları az. Oyun incelemesi hakkında görüşlerinizi lütfen yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !