Overwatch İncelemesi

  • 24 Kasım 2015
  • Uğurcan Özaltın
  • 1192
  • 0

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında bulunan Blizzard bizi şaşırtmaya devam ediyor. Son zamanlarda birçok farklı türde oyun geliştiren Blizzard , en son geliştirdiği oyunu Overwatch'ı Blizzcon da tanıttı.

Aslında bizleri en çok şaşırtan konu Blizzard'ın diğer oyunlarında oluşturduğu Warcraft, Starcraft ve Diablo dünyasından farklı bir dünya yaratıp oyunu o platform üstüne oturtması oldu.

Günümüzden daha ilerisini konu alan bu dünyada robotların savaşı ve bu savşata onları durduran ama savaş bittikten sonra unutulmaya yüz tutan Overwatch ekibini yer alıyor. Dünayda çok popüler olan FPS oyunlarını kesinlikle oynamışızdır.İlk defa bir FPS oyunu geliştiren Blizzard şirketi bu oyunda kendini göstermiş durumda.Diğer rakiplerini biraz zorlayacak gibi görünüyor.

Oyunda 12 karakter ve 4 ayrı grup bulunuyor.Bu gruplar; saldırı, savunma , destek ve tank katagorileri.Oyunda diğer FPS oyunlarından ziyade tamamen bir takım oyunu gerektiren bir yapı bulunmakta.Oyunda takımlar 6 kişiden oluşuyor. Karakterlerden ziyade oyunun içinde bulunan maplarda Blizzard kendine has bazı dokunuşlar yapmış. Eski Roma ve Mısır esintileri bulunan 2 map ayrıca Paris'i baz alan bir map bulunmakta.

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiştir.

Yorum Yaz

FORUM BAŞLIKLAR

    Forum Şuan Müsait Değil !